• DOLAR
  %0,39
 • EURO
  %1,59
 • ALTIN
  %2,30
 • BIST
  %-2,07
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Muğla’daki Ekoturizm Rotasında İncelemelerde Bulundu

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Muğla’daki Ekoturizm Rotasında İncelemelerde Bulundu

Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, ilimiz Köyceğiz ilçesinde Orman Genel Müdürlüğü tarafından Ekoturizm Eylem Planı kapsamında hayata geçirilen Çandır Ekolojik Köy Projesi ve Köyceğiz Kavakarası’nda oluşturulan ekoturizm alanında incelemelerde bulundu.

Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’ye Muğla Valisi Orhan Tavlı, Ak Parti Muğla Milletvekilleri Mehmet Yavuz Demir ve Yelda Erol Gökcan, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Üzmez, Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet Demir, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Karakuş, Milli Parklar 4. Bölge Müdürü Kerim Gençoğlu, Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, Muğla Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete ve protokol üyeleri eşlik etti.

Orman Genel Müdürlüğü’nün ekoturizm rotalarını tanıtmak için başlattığı “Yeşil Nefes Turları” kapsamında Kavakarası Ekoturizm Rotası’nda düzenlenen geziye, sosyal medya fenomenleri de katıldı.

Çadırda konaklayan Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, kamp ateşi başında yörenin gençleriyle sohbet ederek, onlardan doğaya ve ekoturizme bakış açılarını dinledi. Bölgeye has endemik sığla ağaçlarıyla bezeli ekoturizm rotasındaki gezi, sabah erken saatlerde doğa yürüyüşü ile başladı. Gezi sırasında katılımcılara 65 milyon yıldır olduğu bilinen Anadolu Sığla ağaçlarının şifa etkileri hakkında bilgiler verildi.

Gençlerle bir araya gelen Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, sosyal medya fenomenleri ve gençler, Çandır Ekoturizm Rotasını gezmek için teknelerle yola çıktıkları sırada, Türk bayrağı açarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Proje kapsamında Köyceğiz ilçesi Çandır Mahallesinde bulunan vatandaşlara tahsis edilen satış reyonlarını ziyaret eden Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli, bölgede yetiştirilen doğal ürünler hakkında bilgiler aldı.
Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir Pakdemirli Çandır Ekolojik Köy Projesi kapsamında oluşturulan domates serası ve Beyobası Tarımsal Kalkınma Kooperatifi çiçek serasını ziyaret ederek, üreticilerle bir araya geldi.

Orman yangınları sonrasında ağaçlandırma yapılan sahaları havadan inceleyen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, daha sonra Dalyan Su Ürünleri Kooperatifi ziyaret ederek, kooperatifin yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli son olarak Köyceğiz Belediye Başkanlığını ziyaret ederek, ilçeye yönelik çalışma ve projeleri dinledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

escort eskişehir
×

Gazete48 WhatsApp İhbar

× Whatsapp İhbar Hattı