• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Muğla’da çeşitli etkinliklerle kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Muğla’da çeşitli etkinliklerle kutlandı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 103. Yıldönümü ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Muğla’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Menteşe Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ile başlayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı programı ellerinde bayraklarla her yaştan katılımcının olduğu Ata’ya Saygı Yürüyüşlü ile devam etti.

Cumhuriyet Meydanından başlayan, bando ekibi ve 200 Sporcunun taşıdığı 120 metrelik Türk Bayrağı eşliğindeki Ata’ya Saygı Yürüyüşü Atatürk stadyumunda sona erdi.

Atatürk Stadyumunda Saygı Duruşu ve İşaret Dili Eğitmeni Eşliğinde İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan tören Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş’ın konuşması ile devam etti. Açıkbaş konuşmasında “Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir” diyerek Samsun’a çıkması bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur.” dedi.

Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluk içinde, büyük özveriler ile kurulan Türkiye Cumhuriyetinin gençlere emanet olduğunu vurgulayan Açıkbaş gençlere seslenerek “Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak en başta gelen sorumluluğunuzdur. Unutmayınız ki sizler Atatürk’ün eserlerinin temel taşısınız” ifadelerini kullandı.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş’ın konuşmasının ardından Gönüllü Gençler tarafından Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi okundu.

Atatürk Stadyumundaki kutlama programı Gönüllü Gençlerin, Sporcuların ve katılımcıların hep birlikte Gençliğin Ata’ya cevabını okumaları, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen kültür ve sanat yarışmalarında Muğla’yı temsilen katılan ve dereceye giren Gençlik Merkezi gönüllülerinin şiirlerinin okunması, Milli Sporcuların Kick Boks ve Boks gösterisi, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün Halk Oyunları ekibinin gösterisi ve Milas Güreş Eğitim Merkezi Milli Güreşçilerinin gösterisi ile son buldu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri Menteşe Sınırsızlık meydanındaki Muğla’da yapılan eski bayramlardan 19 Mayıs Fotoğraf Sergisi, Yurtların ve Gençlik Merkezlerinin resim, elişi sergileri ve gönüllü gençlerin müzik dinletisiyle devam etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
19 mayıs

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

×

Gazete48 WhatsApp İhbar

× Whatsapp İhbar Hattı