• DOLAR
  %0,21
 • EURO
  %0,06
 • ALTIN
  %0,93
 • BIST
  %0,29
Yat Yarışları Öncesinde Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Yat Yarışları Öncesinde Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, İstanbul Açık Deniz Yat Yarış Kulübü tarafından 25-27 Haziran 2021 tarihleri arasında Muğla’da düzenlenmesi planlanan Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı öncesinde Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında toplantı düzenlendi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde düzenlenen toplantıya, Vali Orhan Tavlı, Menteşe Kaymakamı ve Vali Yardımcısı V. Caner Yıldız, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Datça Kaymakamı Mesut Çoban, Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl, İl Sağlık Müdürü İskender Gencer, Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü ve İstanbul Açık Deniz Yat Yarışları Kulübü Başkanı Vedat Tezman, Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü ve İstanbul Açık Deniz Yat Yarışları Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Eker, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Marmaris Ticaret Odası Başkanı Mutlu Ayhan, Bodrum Deniz Ticaret Odası Başkanı Orhan Dinç, Marmaris Deniz Ticaret Odası Başkanı Halil Bağlı, Türkiye Yelken Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Serdar Kayhan, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Bodrum Temsilcisi Yüksel Arslan, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Marmaris Temsilcisi Suat Esin katıldı.

Toplantıda, Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışı öncesinde yapılan son hazırlıklar görüşülerek, alınan tedbirler değerlendirildi.

İstanbul Açık Deniz Yat Yarış Kulübü tarafından Cumhurbaşkanlığı himayelerinde geçen yıl ilk kez düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışlarının bu yıl iki etap olarak planlandığı, ilk etabının 25-27 Haziran 2021 tarihleri arasında turizmin kalbi Muğla’da gerçekleştirileceği bildirildi.

Her yıl ülkemizin ve Muğla’nın uluslararası arenada tanıtılması ve uluslararası kamuoyunda pozitif etki oluşturulmasının hedeflendiği organizasyon kapsamında Ukrayna, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan ve bölge ülkelerinden 20’nin üzerinde ekip ve 300’ün üzerinde yabancı sporcunun yanı sıra; 100 yerli ekip ve 1000 yerli sporcunun katılımı için çalışmaların devam ettiği ifade edildi.

Muğla’da düzenlenecek olan birinci etap Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışları’nın başlangıç noktası olarak Marmaris Meydanı’nın öngörüldüğü, yarış finalinin de Bodrum Kalesi önünde düzenlenmesinin planlandığı bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
yat yarışları

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

×

Gazete48 WhatsApp İhbar

× Whatsapp İhbar Hattı