• DOLAR
  %0,05
 • EURO
  %0,19
 • ALTIN
  %0,12
 • BIST
  %-0,35
Cumhuriyet Bayramı Muğla’da Coşkuyla Kutlandı

Cumhuriyet Bayramı Muğla’da Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 98. Yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Muğla’da da büyük bir coşkuyla kutlandı.
28 Ekim’de Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başlayan Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri 29 Ekim’de Muğla Valisi Sayın Orhan Tavlı’nın Valilik Makamında tebrikleri kabulü ile devam etti.

Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni Atatürk Stadyumunda İl protokolü, okullar, askeri birlikler, resmi ve özel kuruluş temsilcileri ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

Törende Muğla Valisi Orhan Tavlı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün halkın ve törene katılanların bayramını kutladı. Ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma Muğla Valisi Orhan Tavlı tarafından yapıldı. Cumhuriyet Bayramı kutlama programı öğrenciler tarafından şiirler okundu, folklor gösterileri sunuldu ve ardından program tören geçişi ile sona erdi.

Muğla’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonu Coşkusu

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98. Yıl dönümünde gündüz düzenlenen törenlerdeki coşku, akşam Muğla Valisi Orhan Tavlı ve Ayşe Tavlı Hanımefendi’nin Muğla Ticaret ve Sanayi Odasında verdiği Cumhuriyet Resepsiyonunda da devam etti. Vali Orhan Tavlı ve Ayşe Tavlı Hanımefendi’nin katılan konukları tek tek kapıda karşılamasıyla başlayan Cumhuriyet Resepsiyonu, Muğla Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından sunulan müzik dinletisinin eşliğinde devam etti. Cumhuriyetin 98. Yıldönümü anısına Valilik tarafından hazırlanan kısa video gösterisinin ardından Vali Orhan Tavlı konuklara hitap ederek Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan Aziz Şehitlerimizi saygıyla, rahmetle, minnetle yâd ederek katılımcıların Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

×

Gazete48 WhatsApp İhbar

× Whatsapp İhbar Hattı